Assistance

Opublikowane 14 września 2018

Samochodowe Assistance to dobrowolne ubezpieczenie, które zapewnia pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego w różnych losowych sytuacjach na drodze.

Dokładny zakres ubezpieczenia assistance jest różny w każdym towarzystwie. Ubezpieczyciele oferują także zazwyczaj assistance w kilku wariantach, dzięki czemu każdy kierowca może dopasować ochronę do swoich potrzeb. Innych usług potrzebuje przecież osoba jeżdżąca autem jedynie do pracy i z powrotem, a innej kierowca często podróżujący samochodem za granicę.

W przypadku ubezpieczenia komunikacyjnego do typowych usług pomocy należą:

  • usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia,
  • holowanie samochodu,
  • dowóz benzyny,
  • pomoc w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków w aucie,
  • zakwaterowanie w hotelu w razie unieruchomienia auta.

Podstawowe assistance jest często dodawane bezpłatnie do polisy OC lub AC. Zakres ochrony takiego ubezpieczenia jest jednak zazwyczaj minimalny. Zastanów się więc, czy wystarczy Ci taka podstawowa ochrona czy też wolisz rozszerzyć ją o inne usługi.

Niektórzy ubezpieczyciele oferują także ubezpieczenie krótkoterminowe assistance, które można kupić np. jedynie na czas wakacyjnego wyjazdu autem za granicę.

Kupując ubezpieczenie assistance, zawsze przeczytaj uważnie rozdział ogólnych warunków ubezpieczenia mówiący o zakresie ochrony zapewnianym przez poszczególne warianty. Dzięki temu będziesz mógł świadomie wybrać ubezpieczenie odpowiednie dla Ciebie.